Video Sources 179 Views

  • Filmci Dayı Viphotstream.club
Büyük Aşk izle – Coco Chanel & Igor Stravinsky

Büyük Aşk izle – Coco Chanel & Igor Stravinsky

Dec. 30, 2009France, Japan, Switzerland120 Min.R
Oyunuz: 0
10 1 Oyla
Peki buradaki olay nedir?

Açıklama

Büyük Aşk izle türkçe dublaj Coco Chanel & Igor Stravinsky full izle hd kalitede tek parça seyret Paris, 1913 yılında tutku ile sarsılmaktadır. Coco Chanel varlıklı bir genç adam olan ve çekici ve yakışıklı Boy Capel’a gönlünü kaptırmıştır. Rus kompozitör Igor Stravinsky’ın The Rite of Spring’i bale olarak sahnelenmek üzeredir. Igor’un ses uyumsuzluğundaki devrimci hareketi Coco’nun aşırıcı ve köktenci fikirleriyle uyum içindedir.

Büyük Aşk filmi izle

Coco dişi modasını demokratikleştirmek, Igor’sa müziğin anlamını yeniden belirlemek derdindedir. The Rite of Sipring’in prömiyerinde, Coco’nun şık beyaz elbisesine dedikodular eşlik eder. Tabi sahneye konulan bale gösterisi ve müzik de adeta kitleleri sarsıcı bir etki yaratmıştır. Müzik ve bale çok modern, çok yabancı olduğu gerekçesiyle eleştirilmiş ve gösteri esnasında infial yaşanmıştır. Coco bu gösteriden oldukça etkilenmişse de Igor bu eleştirilerin kötü etkisini bir türlü üzerinden atamaz. Aradan yıllar geçer. Takvimlerin 1920 yılını gösterdiği an, Coco’nun önü çoktan açılmıştır.

 

Coco Chanel & Igor Stravinsky izle

Kendisi oldukça başarı kazanmıştır; fakat Boy’un araba kazasında ölmesinden sonra yaşadığı travma neticesinde acılar içinde kıvranmakta ve aşk acısı çekmektedir. Igor, Sovyet Devrimi’nden sonra, Paris’te beş kuruşsuz sürgün hayatı sürüyordur. Coco, Igor ile Ballet Russes’un (modern bale topluluğu) kurucusu olan Sergey Diaghilev tarafından tanıştırılır. Coco Igor’u tüberküloz hastası karısı ve dört çocuğuyla evinde kalmaları için davet eder. Bu esnada Coco ve Igor’un gizli ilişkisi başlar. Aralarındaki yakınlık yaptıkları iş üzerinde de etkili oluyordur. Igor yeni ve daha devrimci müziği üzerine çalışırken, Coco parfümcüsü Ernest Beaux ile ünlü parfüm Chanel No.5 üzerine çalışıyordur. Jan Kaunen’in yönettiği, Chris Greenhalgh’ın 2002 yılında yazdığı Coco & Igor adlı romanından senaryolaştırılan Coco Chanel & Igor Stravinsky: Büyük Aşk, 2009 Cannes Film Festivali’nin kapanış filmi oldu.

Orijinal İsmi Coco Chanel & Igor Stravinsky
IMDb Puanı 6.4 6,098 votes
TMDb Puanı 6.2 55 votes

Yönetmen

Jan Kounen
Yönetmen

Oyuncular

Anna Mouglalis isCoco Chanel
Coco Chanel
Mads Mikkelsen isIgor Stravinsky
Igor Stravinsky
Elena Morozova isKatarina Stravinskaya
Katarina Stravinskaya
Grigori Manoukov isSergey Diagilev
Sergey Diagilev
Radivoje Bukvić isGrand Duke Dimitri
Grand Duke Dimitri
Nicolas Vaude isErnest Beaux
Ernest Beaux
Anatole Taubman isArthur 'Boy' Capel
Arthur 'Boy' Capel
Erick Desmarestz isLe médecin
Le médecin
Clara Guelblum isMilena Stravinskaya
Milena Stravinskaya
Paylaşımlar1

Benzer Başlıkları

Zehirli Sarmaşık 3 izle
Yarına Tek Bilet izle
Sergio izle
Fitoor izle
Nefes Al izle Breathe
Belle de Jour – Gündüz Güzeli izle
İrlandalı izle – The Irishman
Bombairiya izle
Bayan Lowry Ve Oğlu izle
Şampiyonlar izle
Müzik Öğretmeni izle – La Pianiste (2001)
A Fall From Grace izle